Lego muzeum a IQ landie

Ahoj, 

Tentokrát bych se ráda podělila o zkušenost z návštěvy Lego muzea v Praze a IQ landii v Pardubicích. 

Jakožto milovník lega již odmalička to tam pro mě byl ráj. Velice ráda jsem byla i za to, že jsme tam s mamkou nešly samy. Samy bychom si tam bohužel neporadili, a to z důvodu bariéry, jinak řečeno schody. 

Zní to až neuvěřitelně, ale bohužel i v takové budově jako je muzeum lega jsou schody, a to do každého patra kromě prodejny. Což si myslím, že je dost velká škoda, protože je hodně jak dětí, tak i teenegru nebo dospělých, kteří mají rádi lego, ale jsou na vozíku. Opravdu není v silách každého nás tahat bez pomoci po schodech. Řešením by určitě bylo, aby tam byla plošina nebo něco. Opravdu by to stálo za to! 

V muzeu jsem byla jako v ráji a dokázala bych tam strávit klidně celý den a noc, ještě by se mi nechtělo odcházet. Ne jenom, že tam měli úžasné modely, ale také postavené jedinečné věci. Tady určitě platí přísloví „kdo si hraje, nezlobí“. Kromě lego muzea, které má 3 patra, tam mají také hrabárnu nebo prodej lego modelů. Mojí favoriti momentálně jsou snad všechny modely z lego technik. Ne jenom, že se u toho procvičuje jemná motorika, ale také to zabaví a na to na hodně dlouho.  🙂

Lego muzeum určitě doporučuji, pouze pokud jste na vozíku, tak potřebujete zdatný doprovod. Personál nám nabízel pomoc, což si myslím, že minimálně za mě jsou body + a to velké. 

Návštěva IQ landie byla taky super! Ne jenom, že měli virtuální realitu, do které nebyl problém dát i vozíčkáře, ale byl to úžasný nápad na strávení jednoho dne. Sice průjezd byl dost na knap i s mechanickým vozíkem, ale povedlo se a nic nám nebránilo si užít den. Mohli jsme si vyzkoušet virtuální realitu, při které se s námi hýbala i sedačka a bylo to zase o něčem jiném. Bylo to skvělý a hlavně originální. Takových míst už je teď více, ale my zatím navštívili tu v Pardubicích. 

IQ landie je v patře a musím pochválit to, že jako u jednoho z mála podniku opravdu přišel pán na zavolání, které bylo napsáno na výtahu. Za mě určitě doporučuji navštívit a vyzkoušet. Jediná nevýhoda je to, že tam od každého simulátoru měli jeden kousek. Později se tvořili fronty a ne malé. Možná by bylo lepší jet tam přes týden a dopoledne. Ale i tak jsme si to užili a bylo to skvělé. 

Tak jo, to by bylo k lego muzeu a IQ landii asi vše a pokud Vás něco zajímá, tak se klidně ptejte. 🙂

Brzy se můžete těšit na další článek! 🙂

Tak zase příště, 

Čauky! 

https://www.donio.cz/VozikProKatu

 • podporte katku
 • Může tě také zajímat

  Dva týdny praxe

  Ahoj!  Tentokrát bych si tady ráda odložila své dva týdny praxe. Začalo to tím, že jsem se konečně dostala z moribunduse, a i když jsem nemohla jít na cvičení, jak bylo původně v plánu, protože se moribundus protáhl, tak jsem si po něm domluvila plnění části praxi.  Vzhledem k tomu, že jsem na

  Číst dál »

  Začátek června 2022

  Začátek června 2022 Ahoj, tentokrát jsem si řekla, že by to chtělo aspoň krátký článek dřív než po 2 měsících, a proto je tady. Momentálně jsem měla cvičit v Axonu – neurorehabilitace. Bohužel mě chytil moribundus a skončila jsem na antibiotikách. Tak se to zrušilo a uvidíme, zda zvládnu aspoň poslední

  Číst dál »

  Začátek března 2022

  Březen 2022  Je začátek března a já si řekla, že by bylo fajn vydat nějaký článek. Nic moc se u mě momentálně neděje, jezdím do školy, kde se porouchala plošina, ale naštěstí díky super Scioškole a super průvodců a spolužáku mě i s elektrickým vozíkem vytáhli nahoru a pak dolů.

  Číst dál »