Návštěva Libereckého bazénu

Poslední měsíc jsem začala pravidelně navštěvovat Liberecký veřejný bazén. Do dnešního dne nebyl žádný větší problém, vetšinou se jednalo o prkotiny, jako že chvilku nešla plošina nebo přemýšleli, do které šatny mě dají. Ale dneska to byl teda gol to fakt jo.

Ale vezmeme to teda pěkně od začátků. Já a můj doprovod jsme přišli asi ve čtvrt na 6 na bazén a normálně si koupili vstupné jako normální lidé, šli jsme k paním šatnářkám a tam to začalo. Nejdříve se na nás koukala teda hlavně na mě že jo protože mít 4 kola v dnešní době je strašně divné 😀 ale tak dobře no. Nic méně šatnářka Blanka jak jsem později zjistila, začala s tím, jako co tam teď chci, že jí přijde dětská skupina na bazén a já tam tím pádem jakož to VOZÍČKAŘ NEMÁM CO DĚLAT, tak to jsem si teda nenechala líbit a zeptala jsem se jí, co prosím ?

  • (Já) proč by sem si nemohla jít zaplavat ?
  • (Blanka) Mě má přijít dětská skupina a já vás nemám kam dát.
  • (Já) Tak mě dejte snad do druhé šatny, máte tu 4.
  • (Bl) No ale to nejde, mohlo by se těm dětem něco stát
  • (Já) No tak tohle na mě vážně nezkoušejte, máte tu 4 šatny a ty děti snad někdo hlídat bude a já ten vozík taky umím ovládat, takže je fakt nepřejedu. To si jako mám dělat rezervace nebo co abych si mohla jít zaplavat ?
  • (Bl) Jo to byste měla.
  • (Já) A to jste vzala kde ? Já jsem normální člověk a byla jsem tu už několikrát a vážně si nemusím dělat, žádné rezervace abych si mohla jít normálně zaplavat.

No dopadlo to tak že nás paní Blanka dala do šatny i když si asi myslela, že prostě odjedu, když to na mě zkusí, ale to se šeredně spletla.

Když už jsem jela plošinou dolů tak to zkusila na můj doprovod, ať mi to zkusí vysvětlit, ale naštěstí mám super doprovod, který jí řekl jak to je a to tak že za 1. jsem plnoletá za 2. jsem svéprávná a za 3. tohle zavání diskriminaci, jako choďáci si můžou jít zaplavat kdykoliv a já si podle paní Blanky mám dělat rezervace ? takové lidi miluji fakt, že jo … Nakonec začala odmítat mluvit i s mým doprovodem, ne jen se mnou :DD

Když už jsme se konečně dostali k bazénu tak tam opět nezklamali. Plavčíci úžasní a milí už od pohledu. Tak jsme se daly do řeči a jak jsme mu říkali náš zážitek s paní blankou, tak říkal že nejsme jediní, kdo s ni má dneska problém. Prý sní měl problém už vozíčkář dneska před námi ( vypadá to že paní Blanka nemá ráda vozíčkáře) ale údajně s ní měli problém i nějací choďící. Plavčík říkal že i když ji má přijít nějaká dětská skupina tak je blbost aby nemohl jít i vozíčkař. Prý si mají nechávat 2 šatny pro vozíčkáře a další dvě můžou poskytnout skupinám je to tak i v řádu bazénu.

Co z toho plyne ? Nikdy se nedejte a nevěřte takovým fůriim. Vše je o lidech, ale i o právech a vozíčkáři mají stejné pravá jako chodci.

Ps: Paní Blanka se ještě zeptala zda jdu jako plavat, já teda nevím co jiného se tam chodí dělat, ale asi lozit po stromech třeba. 😀

Sajonara..