Zbytek ledna

Protože se toho nějak extrémně moc neděje z důvodu opatřeních, které jsou, tak jsem se rozhodla, že zbytek ledna sepíšu do jednoho článku.

Zbytek ledna jsme vlastně trávily především doma, jak taky jinak že.. Probíhá online výuka a nějaké ty kontroly u lékařů.

První pooperační kontrola:

První pooperační kontrola dopadla dobře. Vytahování stehů jsem taky přežila, i když sestra u toho mohla být příjemnější. Doktorka se jenom rychle mrkla a hned mě pakovala pryč s tím, že to když tak pořešíme příště. Asi ji štvalo, že sestřička řekla, zda by mě nemohla vzít, že mám pak ještě neurologa. Intervaly cévkování se prodlouží možná na příští kontrole, ale stejně je málo kdy vydržím. Spíš potřebuji častěji než později.

Neurolog:

Po kontrole na urologii jsem měla také neurologa. Ten dopadl dobře, i když jsem tam zase byla 2 hodiny :-D. Léky zkusíme pomalu snižovat po ivigách ve čtvrtek a budeme plánovat odstranění brzlíku. Jde o to, že u myasthenie se musí zbytky brzlíku odstranit do 2 let od propuknutí a diagnostiky, protože když se to udělá v této lhůtě, tak je šance, že buď snížíme léky a nebo je úplně vysadíme. Navíc to nebude metastázovat. Operace by měla být asi na přelomu dubna – května. Taky jsme se bavili o Kladrubách, že by mi tam zkusili uvolnit kontraktury, které vznikly z důvodu spasticity. Tak uvidíme.

Pohotovost:

O víkendu jsme skončili na pohotovosti se zánětem močáku, ano už zase. (facepalm) Původně mě tam chtěli nechat čekat přes 2h s tím, že urolog je na sále, ale nakonec si mě vzala doktorka na pohotovosti, když jsme řekli co a jak. Udělali odběr a zjistili, že tam ten zánět je, a ne malý. Hold se mi vymstila procházka venku no. Původně to vypadalo, že budou nepříjemní opět, ale naštěstí se tak nestalo, a když zjistili co a jak, tak úplně otočili a byly super. Opravdu nemůžu házet všechny do jednoho pytle v Motole. Až na neurologickou jipku na kterou by mě nedostali ani za mák, tak ostatní oddělení nebo pohotovost je v pohodě.

Jinak co se týče opravy elektrického vozíku, tak snad budu vědět v pátek. Už si ho odvezli do Brna na opravu a uvidíme jak dlouho to bude trvat.

Na mechanický vozík jsem objevila super rukavice, konečně se i venku trochu posunu sama a nebo dokážu trochu pomoct v jakémkoliv počasí. Vypadá to, že hned neroztrahaji a dokonce se i dobře oblíkají.

Co se týká výbavy batohu, tak to třeba někomu pomůže, ale na internetovém obchodě letmo.sk je úžasná věc a to skládací bažant. Pro někoho možná blbost, ale mě to přijde jako dobrá věc. Nezabere to půlku batohu a dáte to do jakéhokoliv batohu.

Obojí určitě přidám do seznamu pomůcek, které využívám.

A co mě teď vlastně čeká?

 1. Ortoped – No, udělám si výlet za ortopedem, protože je nadšený z těch ortéz z pohlingu. Proto se to pojede konzultovat k němu i s firmou.
 2. Ambulantní podání ivig
 3. Kontrola na urologii a neurologii
 4. Plánování operace
 5. Snad už dodělání řidičáku.

Pokud zanecháte komentář budu ráda, ať už tady nebo kdekoliv jinde 🙂

Odkaz na sbírku: https://www.donio.cz/AutoProKatu

Pokud mě budete chtít i nadále podpořit, budu si toho velice vážit! Ať už sdílením a nebo přímo přispějete.

Pokud by někdo chtěl vystavit darovací smlouvu, díky které si to můžete odečíst z daní. Napište mi na email : k.sasakova@gmail.com

Můžete mě sledovat na instagramu nebo facebook stránce

Instagram: Katerina Sasáková

Fb stránkahttps://www.facebook.com/SasakovaKaterina

Za každý příspěvek budu velice vděčná a to se týká také sdílení. Mezi co více lidí se to dostane tím lépe.

Tak jo tak zas příště… 

Čauko 🙂

 • podporte katku
 • Může tě také zajímat

  English Camp 2023 CZ/EN

  Tento rok jsem byla poprvé na english campu. Na to, že se mi po prvním dni zdálo, že to nebude nic moc, tak to bylo přímo famózni. Rozhodně mi to hodně dalo. Tím, že tu byli rodilí mluvčí, tak jsem musela opravdu mluvit a k mému překvapení jsme se vždy

  Číst dál »

  Imunoglobilun alias KIOVIG

  Imunoglobuliny Imunoglobuliny alias KIOIVIG je kapačka, kterou někdy dostávám na autoimunitní onemocnění a tím je Myasthenie Gravis. Používá se k zastavení tvoření špatných buněk, které poté dělají paseku v tělu. Dává se to jak po myasthenické krizi, tak také v případě, že se objeví příznaky a nepomůže zvednout kortikoidy. Zvednutí kortikoidů je vždy

  Číst dál »

  Parkovací průkaz a stání na vyhrazených místech

  Modrá karta Ahoj,  Tentokrát jsem se rozhodla, že sepíšu něco o modré parkovací kartě, kterou mají osoby se sníženou mobilitou nebo jiným problémem, který vyžaduje parkování co nejblíž anebo potřebuji více prostoru. Většinou ji mají vozíčkáři, ale občas i někdo jiný. O přidělení karty rozhoduje úřad a to tím, že

  Číst dál »
  cs_CZČeština