Adrenalinové sporty a sporty

Ahoj! 

Tentokrát jsem si řekla, že bych mohla spojit více adrenalinových zážitku, které jsem si už mohla vyzkoušet do jednoho článku, Bohužel, ne ze všech mám jednotlivá videa nebo fotky, ale z něčeho ano! Tak se na to můžeme podívat.  

Jako první bych vám ráda představila lyžování. Člověk, který nemůže lyžovat normálně, tak má také možnost si tento sport užívat. Může k tomu využít Monosku (sedačka na jedné lyži), biskinu (sedačka na dvou lyžích) nebo Karsky (sedačka na dvou lyžích s pákama pro zatáčení)

 

Já si vyzkoušela všechny tři možnosti. U prvních dvou se používají tyčky neboli stabilizátory a kdo to dokáže, tak díky tomu může lyžovat sám.  Já jsem s lyžováním začala na základní škole kde mi to celkem šlo, ale pak se mi zdravotní stav zhoršil. Poté jsem si vyzkoušela Karsky, ale ta na mě byla celkem těžká a další rok bych ráda znovu zkusila monosku. Zatím se snažím posílit ruce, aby to pro mě nebylo tak těžké. Třeba se mi to povede a půjde to, to ale uvidím až v zimě. 

Jako další sport jsem si vyzkoušela surfování v surf aréně s @Cestouzasnem. Tehdy to byla úplna paráda a náš handicap nebyl překážkou. Doufám, že se mi tento zážitek podaří zopakovat, protože bych si to ráda znovu zkusila. Z toho bohužel nemám vlastní video, ale Cestazasnem ano, proto můžete kouknout na to jejich.

Také jsem několikrát byla v Hurican Factory a to byl teprve pořádný zážitek. Strašně dlouho si přeji, že bych si ráda zkusila tandemový seskok padákem, ale zatím jsem nemohla a toto byla super alternativa. Byla jsem tam několikrát a když budu mít příležitost, tak určitě do toho půjdu znovu!! 

Kromě Hurican factory jsem byla jednou na paraglaidu, opět to byla akce se sportovním klubem vozíčkářů a bylo to naprosto skvělé. Já jsem extrémně ráda, že jsou tu organizace, díky kterým můžou i vozíčkáři a handicapovaní zažít to co by jinak šlo jen těžko. 

Jachty jsem si mohla vyzkoušet díky @Sportovníklubvozíčkářupraha. Byla jsem na nich několikrát a vždy to stojí za to! Jachty jsou upravené na ruční řízení a je tu super odpočinek. Dá to trošku zabrat, musíte pochopit kdy které lanko povolit nebo přitáhnout. Naštěstí se s tím nemůžete převrátit. Sice jsem občas měla přesně opačný pocit, ale opravdu se zatím nikdy nikdo nepřevrhnul. Další zkouška jachet a dalších sportů bude již brzy! Tak kdybyste měl někdo zájem, tak se koukněte na Sportovníklubvozičkářůpraha a napište jim. Místa ještě jsou a stojí to za to!! 

Potápění, tak to jsem si opět vyzkoušela se sportovním klubem. Bohužel, mi to tehdy nedělalo moc dobře na tlak v hlavě, ale časem bych to chtěla zkusit znovu, protože ve vodě mám svobodu a bylo to jinak super. Je to opět pocit, který by vozíčkář jen tak nezažil.

Sjíždění vody:

To jsem si vyzkoušela opět díky @SportovníklubvozičkářuPraha a pokud mohu, tak se hlásím a jezdím. Je to super a člověk zažije další zkušenost. Na lodích máme sedačky a za pomocí asistentů si to neskutečně užijeme. Dokonce jsem byla i v Rakousku na Salze. To bych bez nich nezažila! Vlastně spousty zážitku mám právě díky nim a za to jim patří velké díky! 

Handbike: 

O handbiku mám hned několik článku u sebe. Přesto to tady zmíním. Jezdím hlavně opět se sportovnímklubemvozičkářu a zažila jsem plno zážitku a najela hodně kilometrů. Jsme skvělá parta a vždy to stojí za to. Už se těším na léto, protože jsem přihlášena na další akce, a to jak na vodu, tak i na kola. 

Jízda na čtyřkolce a všem co se dá řídit!

Také jsem měla možnost si vyzkoušet čtyřkolku, která mě nehorázně bavila a doufám, že se k ní ještě někdy dostanu. Tu člověk nepotřebuje mít upravenou, protože se ovládá rukama. Tehdy jsem měla sice lepší ruce, ale věřím, že i teď by to šlo! Protože nic není nemožné!! 😀 

Kromě toho jsem si vyzkoušela motokáry na ruční ovládání, a i když to bylo těžké, protože přeci jenom je to něco jiného, tak to bylo skvělé a mrzí mě, že nikde jinde zatím nebyly. Určitě totiž nejsem jediná, kdo by o to měl zájem. Třeba časem někde budou, ale mohl by být aspoň jedno místo kam by se na to dalo zajet.

Na mém úplně prvním zážitkovém víkendu od cesty za snem jsem si dokonce vyzkoušela řídit nějaký tank a pavouka. Bohužel u toho již fotky nemám z tanku, ale byla to neskutečná paráda a bylo to upravené na ruce. Z pavouka fotku mám, video se mi již nepodařilo stáhnout.

Kromě výše zmíněných jsem si vyzkoušela paraflorbal, parahokej a pararugby. 

Paraflorbal a parahokej je spíše pro lidi, kteří mají v pohodě ruce. To pro mě nakonec tedy nebylo, ale bylo skvělé si to vyzkoušet a zjistit jaké má člověk možnosti. 

Pararugby: Tak ty už jsou i pro lidi, kteří ruce v pohodě nemají. Momentálně sice na tréninky nechodím, protože to mám daleko a nebyla jsem úplně fit, ale třeba se k tomu někdy vrátím. Opravdu mě bavili a bylo to skvělé. Člověk nemyslel na nic jiného než na hru. Je fakt, že pravidla se mi úplně pochopit nepodařilo, ale věřím, že kdybych chodila déle na tréninky, tak že i ty pravidla pořádně pochopím. 

Časem bych si toho ráda vyzkoušela mnohem více, tak třeba se mi to poštěstí a určitě bych to sdílela dál. 

Kdyby byly k čemukoliv dotazy, tak sem s nimi, třeba jsem na něco zapomněla. 

Tak zase příště!!