Euroklíč

Ahoj, 

Tentokrát bych se s Vámi ráda podělila a také Vám poradila, jak získat takový euroklíč a k čemu je vlastně dobrý. Už jsem se pro něho rozhodla i já, a to hned z několika důvodu. Měl by pasovat v obchodních centrech, na benzínkách k wc, poté by měl pasovat třeba na různé plošiny po městě nebo v Zoo a vlastně ke všemu, kde je euro zámek. 

Dlouho dobu jsem ho neměla a občas to bylo fakt na palici, protože ne každá uklízečka nebo security ten klíč měli a pak nastalo tedy shánění někoho, kdo ten klíč má, a to není vždy značka ideál. 

Chtěla jsem si ho vyřídit už v Praze, ale z toho vždy tak nějak sešlo. Nakonec jsem si ho vyřídila nejblíže k domovu, a to v Liberci. Zadala jsem tedy do googlu kde si v Liberci vyřídit euroklíč a klikla na stránku, kde byl seznam míst pro jeho vyřízení. Napsala jsem email na kontaktní místo a po domluvě se tam zajelo. Stačila mi k tomu průkazka ZTP/P a klíč se vydává zdarma. Ještě ho mají možnost získat lidé s určitou diagnózou, ale to vše najdete na těch stránkách. 

Měla jsem u toho menší problém, že mi do emailu napsali jinou adresu, než skutečně byla. Tu jsem zjistila až na místě a když jsem teda paní volala, tak se strašně omlouvala a domluvily jsme se na druhý den. K euroklíči jsem dostala také seznam míst, kde by měl fungovat, ale to že je tam eurozámek neznamená nutně, že je to místo bezbariérové. Tak uvidíme, jak bude nebo nebude ten klíč fungovat. 

Kdyby byly nějaké otázky, tak se klidně ptejte! Ráda je zodpovím, pokud jsem na něco zapomněla. 

PS1: zatím se mi podařilo vyzkoušet euroklíč na neurologii v Motole a tam teda nefunguje. Což je za mě škoda, protože se takto furt musí říkat personálu. Nemají tam totiž eurozámek.