Imunoglobilun alias KIOVIG

Imunoglobuliny

Imunoglobuliny alias KIOIVIG je kapačka, kterou někdy dostávám na autoimunitní onemocnění a tím je Myasthenie Gravis. Používá se k zastavení tvoření špatných buněk, které poté dělají paseku v tělu. Dává se to jak po myasthenické krizi, tak také v případě, že se objeví příznaky a nepomůže zvednout kortikoidy. Zvednutí kortikoidů je vždy jako první možnost a pokud to nestačí, tak se přidají Kiovigy alias Ivigy. 

Jde to podat buď ambulantně nebo za hospitalizace. U mě se neurolog co nejvíce snaží pro možnost druhou. Teď je nějaká novinka, že něco tomu podobného by mělo jít podávat doma. Tak neurolog zjišťuje možnosti a když, tak to vyzkoušíme. 

Ivigy by měli pomoci, aby se svaly tak rychle neunavily, na únavu a vlastně na všechny příznaky Myasthenie. 

 • Kape to několik hodin a dávka záleží na váze. 
 • Mě to kape o něco pomaleji, protože jsem na ně párkrát měla reakci, že mi další den nebylo vůbec dobře. 

Teď jsme se na nich s neurologem dohodli, protože mě úplně silově neposlouchaly ruce a z důvodu únavy. Jinak jsem je měla naposledy před rokem. Nechtěli jsme nic podcenit vzhledem k blížící se maturitě, a proto jsme se je rozhodli teď dát. Radši dřív než později. To pro mě znamená, že si jednou za měsíc sednu na ambulanci a bude mi to pár hodin kapat. 

Snad je to takto pochopitelné a kdyby ne, tak se ptejte! Pokud budu umět, tak ráda dovysvětlím nebo do upřesním. 

Momentálně jsme se shodli, že pro mě KIOVIGY nemají přínos, tak jsme se dohodli, že je teď zrušíme. Vypadá to, že konečně nastoupili účinky operace alias Thymektomie. Thymektomie je odstranění brzlíku. Pokud je odstraněn do dvou let od zjištění nemoci, tak je velká šance na úlevu. 

Momentálně je potřeba nasadit biologickou léčbu na migrény a tyto dvě léčby by se mezi sebou tloukly. Momentálně se jedny léky změnily a snížily a druhé snížiliy. Zatím to vypadá velmi dobře, tak zaťukejme ,ať to tak zůstane. Momentálně se peru se zánětem močáku a migrénami, ale vypadá to, že snad už v úterý dostanu biologickou na migrény. O té bychom si ale řekli zase příště. 

Všechno, co tady píši, tak je z pohledu laika a toho jak to chápu já. 

Tak zase příště! 

 • podporte katku
 • Může tě také zajímat

  English Camp 2023 CZ/EN

  Tento rok jsem byla poprvé na english campu. Na to, že se mi po prvním dni zdálo, že to nebude nic moc, tak to bylo přímo famózni. Rozhodně mi to hodně dalo. Tím, že tu byli rodilí mluvčí, tak jsem musela opravdu mluvit a k mému překvapení jsme se vždy

  Číst dál »

  Imunoglobilun alias KIOVIG

  Imunoglobuliny Imunoglobuliny alias KIOIVIG je kapačka, kterou někdy dostávám na autoimunitní onemocnění a tím je Myasthenie Gravis. Používá se k zastavení tvoření špatných buněk, které poté dělají paseku v tělu. Dává se to jak po myasthenické krizi, tak také v případě, že se objeví příznaky a nepomůže zvednout kortikoidy. Zvednutí kortikoidů je vždy

  Číst dál »

  Parkovací průkaz a stání na vyhrazených místech

  Modrá karta Ahoj,  Tentokrát jsem se rozhodla, že sepíšu něco o modré parkovací kartě, kterou mají osoby se sníženou mobilitou nebo jiným problémem, který vyžaduje parkování co nejblíž anebo potřebuji více prostoru. Většinou ji mají vozíčkáři, ale občas i někdo jiný. O přidělení karty rozhoduje úřad a to tím, že

  Číst dál »
  cs_CZČeština