Liberecká posilovna a Suška

Všechno to začalo už před začátkem prázdnin. Vlastně v době kdy začala korona. Tím, že jsem byla tak dlouho v nemocnici je jasné, že jsem celá povolená a potřebuji zpevnit. Bavili jsme se o tom i se známým a ten říkal, že v posilovně na Libereckém bazénu je trenér (Pavel) který by do toho se mnou šel. Prý se ničeho nebojí a tak mu máme zkusit zavolat. Tak jsme mu volali už na začátku prázdnin, a že jsem na něho dostala dobré reference. Sám byl pro, že to spolu můžeme zkusit, ale že se máme ozvat koncem prázdnin až začátkem září, protože přes prázdniny neděla.

No tak mu voláme 31.8 jestli se teda nějak domluvíme. Ale co se nestalo, začal se vymlouvat a řekl, že ne, protože nemají pojištění pro vozíčkáře a navíc mají VOZÍČKÁŘI ZÁKAZ VSTUPU. To jako vážně ? Já bych neřekla nic, kdyby řekl, že do toho nejde na začátku těch prázdnin, ale tohle ? Podle mě je to jednoduché. Podle mě to bude kamarád Paní Blanky, která mě nechtěla pustit na bazén. (Kdo neví o co jde, mrkněte na článek : návštěva Libereckého bazénu)

A tak jsem ještě ten den volala Panu řediteli no, ale co se nestalo. Údajně to prošetří, ale mám mu zavolat další den, protože teď nemůže telefonovat. No, ale když jsem mu volala další den. Tak už nebyl tak příjemný a odbyl mě s tím, že to prošetří a ozve se. Zatím stále nic.

No nechci nic říkat, ale já už vážně nemám chuť tam jít plavat, natož cvičit. To si radši zajedu do Jablonce a nebo do Prahy.

No ale teď k veselejšímu tématu. Konečně jsme sehnali SUŠ (střední umělecká škola)

Ano, sice jsem měla jít do druháku na gymplu, ale tím, že dojíždění denně do Prahy by bylo velmi náročné , tak jsme obvolávali gzmnázia tady v Liberci. No, ale žádné nevyšlo a tak jsme zkusili zavolat na SUŠ.

Už po telefonu byl Pan ředitel velmi přijemný chlap. A tak jsme mu neřekli, že jsem na vozíku. Řekl, že mě má mamka teda dovést zítra na adapťák. Na to jsme se s ním domluvili, že se přijedeme dohodnout dneska.

Když jsme tam dojeli tak byl sice chvilku překvapený a řekl, že mu teda dáváme, ale že se domluvíme. Že to sice trošku problém je, ale není to neřešitelný problém. Sám navrhnul, že když se teď zapůjčím schodolez, tak on zkusí vyřídit výtah nebo plošinu. Prý si hned přísti týden domluví schůzku se starostou. Podepsali jsme papíry, řekli si co a jak a je to. Dokonce prý nebudu jediná starší v ročníku. Taky říkal, že až se tohle dozví zástupkyně a moje třídní tak budou v šoku. (Jestli to čtete, tak Vás zdravím)

Schodolez

Tady jde vidět, že když se chce, všechno jde a vozík není překážkou. Obvolávali jsme před rokem X milion škol. Všude možně ( Brno, Praha) všude kde nějaká taková byla a všude mě odbyli s tím, že nejsou bezbariéroví. Tady taky nejsou, ale je řešení tak proč mě nevzít 🙂

Dokonce v chatě na adapťáku je schod k wc a ještě dneska mi Pan ředitel vyrobí desku, abych se tam bez problému dostala. Na všech ostatních školách měli problém mě vzít na výlet, natož adapták. A konečne budu studovat co mě opravdu baví a můžu se v tom uplatnit (Fotograf)

Budu velice ráda pokud se podíváte na minulé příspěvky, popřípadě jak pomoci a pomohly jste mi vybrat na handbike a ten doplatek. Pomoci můžete sdílením nebo přispěním libovolné částky a šířením to dál.

Na elektrický vozík už nám chybí opravdu málo. (vybráno: 186.339,- z 203.160,-) Věřím, že se nám to spolu podaří a mě to pomůže 🙂

Na handbike už takové štěstí není a je tam vybráno 2000,- Ale pokud by se vybralo něco navíc u vozíku, bylo by to použito na handbike. Na podporu v získání handbiku bude také založena kasička a to při příležitosti Zábědovské vyběhnutí ( odkaz dávám dolů) Takže pokud jste sportovci a nebo chcete přispět, ale ne přes internet, možnost bude.

Opravdu bych chtěla poděkovat všem co sdílíte a přispíváte. Ale Vážně velké díky patří Kubova_english za to, že mi to zasdílel na ig. Nebýt Tebe a Tvé dobré komunity tak bych u cíle na doplatek nebyla. Jak jsi sám říkal i příspěvek místo jednoho kafe opravdu pomůže. Patří VÁM jedno, ale OBROVSKÉ DÍKY.

Zábědovské vyběhnutí: https://www.facebook.com/martindrobek.cz/

handbike: https://www.donio.cz/PomocKaterine

Elektrický vozík: https://znesnaze21.cz/sbirka/doplatek-na-elektricky-vozik-pro-katu?fbclid=IwAR11bQQwaqqciVKw-PomsYABP3zBDEhAtZMpo05d54-nsJV8SKVMVWBcobg

Tak zas příště…..

Čauko 🙂