Motol, UVN a celkem dobrý den

Dnešek byl opět ve znamení kontrol v nemocnici. Měla jsem kontrolu na neurologii a potom jsem se vydala do UVNky s kolenem a pro ortézy. Ale vezmeme to hezky od začátku.

Ráno jsem se domluvila s Kristý, že pojede s námi. Když jsme vyjeli, tak jsme se domluvili ještě s Lucem a jel s námi taky. Takže si to asi umíte představit. No, ne jenom, že byla celkem sranda, ale dnešek i celkem dobře dopadl.

Vezmeme to hezky od Motola.

Už když jsme tam dojeli, tak mě překvapilo, že bylo kde zaparkovat. Došli jsme na neurologii a během chvíle nás bral dovnitř. Na začátku se mnou šla mamka, ale ta potom šla na chodbu, protože musela něco vyřídit.

No kontrola probíhala fakt dobře. Bambam ( Neurolog ) se musel sakra dobře vyspat :-DD Dopadlo to tak, že s ničím tentokrát neměl problém a dalo se s ním mluvit. Probrali jsme páteř a bude mi dělat nějaké vyšetření zda s ní něco nemám. Přece jenom držkopádu jsem měla až až. Napsal mi léky na migrény a na inhalaci, protože jsem teď často zahleněná. A to nejhlavnější DAL POVOLENÍ PRO VEZIKOSTOMII!! Domluvili jsme se, že mi před operací dá ivigy ( imunoglobuliny ) aby mě podrželi a byl větší šance, že to zvládnu bez nějakého selhaní 🙂 Dokonce se sám ptal kdy naplánujeme odstraněni brzlíku. Ale to jsme se shodli, že uvidíme jak na tom budu po operaci. To není až tak důležité teď 🙂 Napsal pokyny pro operaci a teď už jenom dooufat, že to neodloží na uru. Ale neměli by. Byla jsem se ptát minulý týden a říkali, že ne. Dokonce by neměl být problém ani s Kristý jakož to doprovodem po celou dobu.

Říkal jsem mu, že jediné kdy nemůžu dýchat, tak je v roušce. U toho říkal, že se nediví. Tentokrát s tím byl problém v UVNce a jedné sestry ( facepalm ) Ale k tomu až za chvíli.

UVNka:

Do Vojenské nemocnice jsme jeli vyzvednout ortézy na kolena a na pohotovost s kolenem. Opět mi totiž to levé vyletělo. Na rentgenu nikde nebyl problém, ale na chodbě během čekání bohužel ano. Tentokrát tam byla totiž nějaká naprosto nechápající sestra a řekla, že ji a její okolí ohrožují, a protože nejsem dítě do 7 let a ani nemám duševní poruchu, tak tam bez toho prostě nebudu (facepalm). I přesto, že jsme ji říkali, že ve výjimkách jsem ( neurolog mi to zapomněl napsat ), tak nebrala ohled ani an too, že by mě pak mohli rozdýchávat a vézt na ARO. Nakonec to dopadlo tak, že po 10 minutách v roušce, sem byla tak rudá a nemohla jsem dýchat, že mě mamka poslal ven a zavolala mě až jsem šla dovnitř. Uvnitř ordinace lékař a ani sestra s tím problém neměli, ale paní sestřička na chodbě ano. Kde sem byla akorát u mamky a ostatní ode mě byly nejméně 2 metry. Ale prosím no, hold v každé nemocnici se najde někdo takový.

Naštěstí to už brzo bude vyřešeno. Mám objednaný ještě jeden šátek protivirový ( v něm to jakžtakž de ) a lékař mi napíše vyjímku. Jasně, je to i v mém zájmu se chránit, ale přece kvůli roušce neskončím na ARU ne ?

Než mě mamka volala dovnitř, tak aspoň vznikla tahle fotka 🙂

Už mi chybí jen ty brýle 😀 Ale zase je fakt, že je to pěkná fotka. Aspoň za mě 🙂

No nakonec mě mamka zavolala z venku a v ordinaci s tím problém nebyl. Doktor řekl, že to je to co minule s tím kolenem a nastavil ortézy.

Ortézy budu nosit hlavně přes den na obou kolenech a při potížích jako teď tu jednu i v noci. Uvidíme jak budou pomáhat. Pokud pomáhat nebudou, tak zkusíme jiné. Ale když nezaberou žádné, tak nezbyde než nohu pryč. Ale to co nejpozději to půjde.

Vypadá to sice šíleně, ale je to v tom lepší. Sice si na ně budu muset zvyknout ,ale co už 🙂

Zítra k nám přijde Kristy i když máme distanční výuku. Jsem opravdu ráda, že mám zrovna jí za asistentku 🙂 Troufám si říct, že to není pouze kamarádka a asistentka, ale jistě i člen rodiny. Lepší asistentku jsem si přát nemohla 🙂

Jinak elektrický vozík je již ve výrobě, ale přesto Vás prosím. Pokud můžete přispějte mi nebo to šiřte dál. Jedná se o to, že na tenhle elektrický vozík je velký doplatek a i když už je více než půlka uhrazena, tak zbytek se musí uhradit při předání. A pokud nemůžete nebo nechcete přispět z jakéhokoliv důvodu, šiřte to dál. Šíření může velice pomoci 🙂 Díky

Zkoušela jsem obepsat také nějaké nadace, tak Vás určitě budu informovat! Věřím, že společně mi pomůžete splnit sny o sportovním životě, ke kterému potřebuji vlastní pomůcky 🙂

Jestli Vás můžu poprosit, šiřte to dál. Řekněte o tom třeba i svému šéfovi, známým. No prostě komukoliv  🙂 Díky

Za každý příspěvek budu velice vdečná a to se týká také sdílení. Mezi co více lidí se to dostane tim lépe.

Tak jo tak zas příště… 

Čauko 🙂

 • podporte katku
 • Může tě také zajímat

  English Camp 2023 CZ/EN

  Tento rok jsem byla poprvé na english campu. Na to, že se mi po prvním dni zdálo, že to nebude nic moc, tak to bylo přímo famózni. Rozhodně mi to hodně dalo. Tím, že tu byli rodilí mluvčí, tak jsem musela opravdu mluvit a k mému překvapení jsme se vždy

  Číst dál »

  Imunoglobilun alias KIOVIG

  Imunoglobuliny Imunoglobuliny alias KIOIVIG je kapačka, kterou někdy dostávám na autoimunitní onemocnění a tím je Myasthenie Gravis. Používá se k zastavení tvoření špatných buněk, které poté dělají paseku v tělu. Dává se to jak po myasthenické krizi, tak také v případě, že se objeví příznaky a nepomůže zvednout kortikoidy. Zvednutí kortikoidů je vždy

  Číst dál »

  Parkovací průkaz a stání na vyhrazených místech

  Modrá karta Ahoj,  Tentokrát jsem se rozhodla, že sepíšu něco o modré parkovací kartě, kterou mají osoby se sníženou mobilitou nebo jiným problémem, který vyžaduje parkování co nejblíž anebo potřebuji více prostoru. Většinou ji mají vozíčkáři, ale občas i někdo jiný. O přidělení karty rozhoduje úřad a to tím, že

  Číst dál »
  cs_CZČeština