Záři 2021

Ahoj,

Začalo nám září a to znamená, že začala také škola.

Momentálně jsem ve 3. ročníku, takže ano, maturita se blíží a znamená to vlastně hledání vysoké školy. Kam bych vlastně chtěla je celkem dobrá otázka, hodně mě láka grafik nebo tenhle směr. Přeci jenom, mohu to dělat prakticky odkudkoliv a já sama v tom vidím velkou budoucnost. Otázka je, zda se podaří sehnat vysoká škola, která bude uzpůsobená pro vozíčkáře a nebude vadit, že nemám jemnou motoriku. Na počítačí v tom problém úplně nevidím, umím si najít způsob, jak si poradit, ale obyčejné kreslení nebo tak, tak to už by problém byl. Už jsem ho vlastně jednou řešila.

Ve škole proběhl adapťák, který byl fajn a přecházeli jsme na nový systém, proto to bylo hektičtější, ale všechno si určitě sedne. Tím, že ve škole máme i individuální projekty, tak to tentokrát vidím na IP s knížkami k maturitě. Přeci jenom se to nezdá, ale uteče to jako voda.

Kromě začátku školy se podařila sbírka na auto, ale o tom byl předchozí příspěvek, tak kdo jste nečetl určitě mrkněte! A ještě jednou DÍKY!!

Pořád čekám na vyjádření u posudkového lékaře, ale díky benefičnímu koncertu na Troskách, nadaci Život dětem a Vás všech, co jste přispěli na transparentní účet budu měsíc rehabilitovat v Axonu!

Co je to Axon?

Rehabilitace v Axonu jsou neurorehabilitace, které mohou opravdu pomoci, ale nehradí je pojišťovna. U mě konkrétně se jedná o 2 h denně s 2 fyzioterapeuty. Může se cvičit až 4 h denně, ale u mě se to prozatím dalo na 2, protože se nesmí nic přehnat a neví se, jak na to bude reagovat myasthenie. Každopádně by mi to mělo pomoci s trupem a možná i se spazmy. Tato rehabilitace vyjde na 66 000,- Kč.

Další dobrá zpráva je, že se povedlo snížit prednison a to 10mg na den, teď tedy zkoušíme i na střídačku 10 a 7,5mg, ale to uvidíme jak to půjde. Snad to půjde.  😊

Řidičský průkaz už mám taky doma! A to hlavně zásluhou hodné paní na úřadu, protože mi volala hned jak ho tam měla. Potřebovala jsem ho totiž dodat na úřad, tak jsem ráda, že se to povedlo a řidičák byl během 6 dnů hotový! 😊

Jak to vlastně vypadá s elektrickým vozíkem?

Funkce vertikalizace stále využívat nemohu, ale jinak ho mám upravený. Nakonec to dopadlo tak, že Medicco objednává nový kvůli výrobní vadě, tak snad bude brzy aby byl vozík plně funkční! Poté mi přehodí úpravu tady z toho na ten nový a snad už to bude v pořádku!

Momentálně to mám se sportem tak, že když to zdravotní stav dovolí, tak pokračuji v tréninkách s Rugby a jezdím na handbiku. Přeci jenom, člověk potřebuje nějak vypnout a za mě je nejlepší Relax sport. Jak to bude v říjnu netuším, to se uvidí, jak to budu zvládat i co se týká těch rehabilitací, ale i na ty se těším!

Kromě rehabilitací a školy mě také čeká pár návštěv zubaře, protože je potřeba předělat pár blomb. To nebylo možné u bývalého zubaře z důvodu traumatu z dětství, ale u tady toho to celkem jde! Nebude to nejklidnější měsíc, ale kdyby byl, tak by to byla nuda přeci! Původně jsem měla jet ještě na cyklo akci, ale podařily se ty rehabilitace, tak je samozřejmostí, že ty jsou přednější!

V průběhu září jsem si taky zajela Zábědovské vyběhnutí, které se dva roky zpátky běželo pro mě. Strašně ráda jsem si to tedy zajela a kdyby nebylo zajížďky, tak bych byla i dobře umístěna. Jak jsem se tedy umístila, tak to bohužel nevím, ale bavilo mě to a pokud to půjde, tak si to ráda zajedu i za rok!

Mějte se fajn a budu moc ráda, pokud mě budete i nadále sdílet. Klidně ke sdílení Využijte letáček!

Tak zase příště,

Čauky!!

Fotka z prázdnin