Zkouška segwaye?!

Ahoj!

Tentokrát bych se s Vámi chtěla podělit o zážitky ze zkoušky segwaye pro vozíčkáře. Z ní to až neuvěřitelně co, že něco takového pro vozíčkáře vůbec existuje. Ale je to tak!

Díky tomuto vozíku alias segwayi pro vozíčkáře, je vozíčkář zase o dost samostatnější, uleví svému doprovodu a dostane se na místa kam s mechanickým či elektrickým vozíkem ne!

To jsem si vlastně sama dneska vyzkoušela. 🙂

Po telefonické dohodě s obchodním zástupcem jsem přijela na zkoušku a byla velice překvapená! Ne jenom, že jsem viděla Vyšehrad, ale necítila jsem absolutně žádné kočičí hlavy, mamka a ani nikdo mi nemusel pomáhat a byla to prostě nádhera! Navíc se na tomhle vozíku trénuji zádové svaly, které potřebuji trénovat.

Tahle pomůcka by mi zase pomohla k dalšímu kroku samostatnosti, posílení svalů na zádech, usnadnila cesty mamce, která mě neutlačí na mechanickém vozíku a opravdu se nedá všude jet s elektrickým, a navíc mechanický ani elektrický vozík neprojede takový terén jako toto.

Teď na Vás mám otázku:

Neznáte někoho nebo nevíte o někom, kdo by mi mohl pomoci s financováním a zároveň si to třeba odečetl z daní? Není to zrovna levná záležitost, ale pěvně doufám, že by se i tento sen mohl splnit a stát skutečnosti! Pomohli bychom si vlastně navzájem!  Kdybyste o někom věděli, dejte mi prosím vědět!Tahle pomůcka by za to opravdu stála a bohužel pojišťovna a ani UP jako na Zvláštní pomůcku nepřispívá.

K čemu takový vozík potřebuji?

S tímto vozíkem se dostanu na místa, na které s mechanickým nebo elektrickým ne. Na akce, kde je hodně lidí, na školní akce, na které se nedostanu s elektrickým nebo mechanickým vozíkem z důvodu jejich velikosti a nepřizpůsobivosti terénu. Zároveň jeho používáním budu trvale zapojovat zádové svaly, takže plní zároveň formu cvičení a zpevňování svalů. V neposlední řadě i vozíčkáři se chtějí bavit a třeba s tímhle se půjde zahrát i bowling a dostat se do přírody a na památky. Jeho hlavní výhodou jsou malé rozměry a zvládnutí téměř jakéhokoliv terénu a povrchu. Segway vyjde celkem na 502 230,- Prosím, kdybyste věděli o někom, kdo by mohl poskytnout část, tak mi dejte vědět. Může se to poté odečíst z daní.

Moc děkuji!

Kdyby byli nějaké otázky, tak se klidně ptejte!

Děkuji!!

Foto ze zkoušky a na Vyšehradě! :-O
Qr platba Katka Sasáková
 • podporte katku
 • Může tě také zajímat

  Imunoglobilun alias KIOVIG

  Imunoglobuliny Imunoglobuliny alias KIOIVIG je kapačka, kterou někdy dostávám na autoimunitní onemocnění a tím je Myasthenie Gravis. Používá se k zastavení tvoření špatných buněk, které poté dělají paseku v tělu. Dává se to jak po myasthenické krizi, tak také v případě, že se objeví příznaky a nepomůže zvednout kortikoidy. Zvednutí kortikoidů je vždy

  Číst dál »

  Parkovací průkaz a stání na vyhrazených místech

  Modrá karta Ahoj,  Tentokrát jsem se rozhodla, že sepíšu něco o modré parkovací kartě, kterou mají osoby se sníženou mobilitou nebo jiným problémem, který vyžaduje parkování co nejblíž anebo potřebuji více prostoru. Většinou ji mají vozíčkáři, ale občas i někdo jiný. O přidělení karty rozhoduje úřad a to tím, že

  Číst dál »

  Adrenalinové sporty a sporty

  Ahoj!  Tentokrát jsem si řekla, že bych mohla spojit více adrenalinových zážitku, které jsem si už mohla vyzkoušet do jednoho článku, Bohužel, ne ze všech mám jednotlivá videa nebo fotky, ale z něčeho ano! Tak se na to můžeme podívat.   Jako první bych vám ráda představila lyžování. Člověk, který nemůže lyžovat

  Číst dál »