Zkušenosti s vozíky

Protože mě samotnou napadlo, že by někoho mohl takový článek zajímat a hlavně se našel jeden čtenář, který zanechal komentář, že by byl rád za zkušenosti s mechanickými vozíky. Řekla jsem si, že napíši o všech jak mechanických, tak i elektrických vozících. Vezmeme to hezky od počátku 🙂

Zdravotní kočárek:

Jako první jsem měla zdravotní kočárek od firmy Intermeta. Tím, že jsem ho měla jako hodně malá, tak nemohu napsat až tolik zkušeností s ním :-D. Ale co mohu říci je, že sloužil dobře. Sice byl extrémně těžký, vlastně by se dalo říci, že byl těžký jak prasátko :-D, ale sloužil. Pak byl ukradený, ale díky tomu, že se to dalo do televize, tak se za cca 2 dny našel. Kočárek jsme využívali na výlety nebo delší trasy či když jsem byla zasádrovaná.

Mechanické vozíky:

Svůj první mechanicky vozík jsem měla kolem 5 – 6 let. Vlastně při nástupu do 1. třídy. Tím, že jsem na něm ještě nebyla trvale a nepotřebovala jsem žádné spešl doplňky či funkce, tak jsem měla v té době obyčejný dětský vozík. Tenkrát to bylo přes Intermetu a firmy Kury a nebyl vlastně jediný, ale k tomu se ještě dostanu. V té době to stačilo a myslím, že si nebylo na co úplně stěžovat. Používala jsem ho ve škole, když jsem z nějakého důvodu nemohla po svých a nebo na delší trasy.

Další vozík jsem měla kolem 8 – 9 let. taky přes Intermetu. Sice jsem se snažila chodit co nejvíce po svých, ale ne vždy to šlo a bylo možné. Problém byl v tom, že jednoho dne nám ho ukradli z auta. Ano, opravdu nevím k čemu někomu byl, ale už jsme ho neviděli. Naštěstí sem v té době zvládala celkem dobře berle a tak to nějak šlo než se vyřídil nový.

Třetí vozík jsem měla od nějakých 10 do 12 a jako poslední byl přes intermetu. Bral se ještě v době, kdy jsem ještě chodila, takže opět spíše na delší procházky, přesuny nebo pro případ sáder. Na takové přesuny byl opět dostačující.

Ve 13 jsme se museli porozhlédnout už po více vybavenějším vozíku. Protože jsem na něm již byla trvale. Tehdy jsme poprvé šli do firmy Meyra. Z meyry jsem měla celkem 4 vozíky. Musím říct, že nebyly špatně a dokonce přístup super. Bohužel zaměření už tolik ne. Já osobně jsem rostla strašně rychle a to byl jeden z důvodu, proč jsem co 2 – 3 roky měla nový vozík.

Vozíky z meyry nebyly špatné, ale na jednom po cca roce používání praskl rám a nešlo to opravit. Sice nám zapůjčili celkem slušný vozík než se vyřídil nový, ale nic příjemného to nebylo. Měla jsem i tartu na vozík ( speciální tarta kvůli skoliózy, ale hned odpadávali šroubky a nevím no. To co mám teď, tak mi přijde lepší.

V 18 letech jsem přešla do firmy Medicco a momentálně mám mechanický vozík od nich. Za mě mohu říci, že opravdu lituju, že jsem se od té firmy nechala tak dlouho odrazovat. Ne jenom, že zaměření a za mě i poradenství je mnohem lepší, ale tak nějak celkově mi více vyhovuje. Sice příslušenství mají téměř totožné, ale rozdíly se najdou. Mnoho lidí by mohlo říct, že rozdíl je hlavně v ceně, protože u Medicca jsou větší doplatky. Nicméně s pomocí nadací se to opravdu dá a za mě to za to stojí. Přeci jenom, měli by to být naše nohy na 7 let.

Momentálně mám teda Hélium s antidekubitním sedákem a zádovou opěrkou Jay s peloty. Na mojí délku a šířku to bylo teda umění zaměřit, ale v Praze byla tak šikovná, že se to zvládlo. I když jsme to byly asi 5x přeměřovat, ale jakýkoliv problém se snaží okamžitě vyřešit. Tím, že jsem poslední dobou byla v Mediccu pečená, vařená :-D, tak se ke mě dostalo, že k ním chodí čím dál tím víc lidí. Chodí k ním i lidé po amputaci, co potřebuji vozík, protože se fakt snaží přijít na nejlepší řešení nebo to nějak vymyslet. Hlavně neřeknou ( teda aspoň na pobočce v Praze ), že něco nejde 🙂

Vozík od Medicca mi nakonec vydržel cca 3 roky a byl opět problém růst a to, že mi byl malý a nevyhovující. Proto jsme se nakonec rozhodli jít do vozíku od firmy Ultina.

Ultina

Mohu poprvé říct, že mi mechanický vozík opravdu sedí! Kluci jsou sami na vozíku a tak vědí co je důležité. Pomohou s vyřízením nadací nebo založení sbírky. Jako jediní opravdu vše dělají na míru a stojí to za to. Momentálně mají větší lhůty dodání, ale opravdu to za to stojí. Vozík Naměří přímo na vás a u mě nechali ještě nějaký prostor pro růst. Tak tentokrát si troufám říct, že minimálně těch 7 let snad vydrží. Dá se pohnout se stoupačkou a možná prodloužit. To si teď nejsem jistá, ale řešila jsem to s klukama. Za mě je opravdu doporučuji všema 10 z 10. Lituji, že jsem šla tehdy do Medicca a ne do nich.

Elektrické vozíky :

První elektrický vozík jsme vyřídili když mi bylo cca 13 let. Byl od firmy ortoservis a musím říct, že za mě velké zklamání. Potřeboval jsem vozík na kterém bych byla samostatná a tím, že jsme v té době bydleli v centru Ostravy, tak aby byl dobře odpružený. Bohužel, stala se nemilá věc a to ta, že jsme se nechali ukecat do jejich tehdejší šestikolky. Tím, že zkoušení probíhalo u nich, tak se to zdálo jako dobrá volba, ale nakonec jsme ho měla bez polohování a absolutně jsem na něm nevydržela. Nakonec mi byl předaný bohužel i nedodělaný se slibem, že mi ho přijedou dodělat po vánocích jen ať už mohu jezdit. Nestal se tak a my jsme bohužel zjistily, že to nebyla správná volba. Sotva jsme vyjeli ven, tak to byl takový tankodrom, že jsem po 10 minutách potřebovala jít ležet. Nakonec se, ale povedlo, že lékař napsal, že ze zdravotních důvodu nevyhovuje a do půl roku jsme měla jiný.

Druhý elektrický vozík byl v mých cca 14 letech z toho důvodu, že ten první nevyhovoval. Naštěstí pojišťovna schválila výměnu velice rychle a dokonce i s polohováním a úplně nový. Ten byl z meyry a konkrtétně Ichac mc 3. Ten sem měla vlastně až doteď, než se vyřídil ten nejnovější. Spokojená jsme s ním byla velice. Měl dobrou výdrž baterie a dokonce i lift (zvedání nahoru).

Třetí elektrický vozík mám právě teď. Jedná se o firmu Medicco a vozík Q700 s možností postavení. Díky tady tomu vozíku se můžu i postavit a nebo naopak dát do úplného lehu. Díky joysticku s bluethoot s ním mohu ovládat cokoliv přes bluethoot od mobilu přes televizi až po vrata od garáže (kdybychom nějakou měli) :-DD. S vozíkem jsem zatím nadmíru spokojená a i přes velký doplatek to za něho stálo.

Bohužel, třetí elektrický vozík byl extrémně poruchový i když to tak ze začátku nevypadalo. Takže po celkově 6 reklamací a jedné kompletní výměně se odstoupilo od smlouvy a šlo se do Ortoservisu. Ano, vím, že jsem psala, že jsem s nimi dobré zkušenosti neměla, ale byli jediní kdo takový vozík měl, kromě Medicca. Takže nebyla jiná možnost a hodně lidí už s Ortoservisem spokojení jsou, tak jsem se to rozhodla risknout. Pojišťovna naštěstí nedělala problém a naopak byla velmi nápomocná při řešení tohoto problému.

4. Elektrický vozík mám tudíž od Ortoservisu. Umí mě dát do stoje, do náklonu, zvednout mě a mám polohování zad a stoupaček. Zatím to vypadá, že funguje jak má. Sice se mi jednou objevil error, ale hned jsem to řešila s firmou a kdyby se objevil ještě jednou, tak by měnili jednotku. Od té doby se to nestalo. Poté mi to jednou blikalo červeně při liftu, což je funkce pro zvednutí a nechtělo mě to pustí dolů, naštěstí to vyřešilo vypnutí a zapnutí. Pokud se to bude opakovat, tak budu řešit, ale jinak nic.

Komunikace s firmou zatím taky dobrý, sice se extrémně dlouho čekalo na záda, ale za to oni úplně nemohli. Sice by neměli tedy slibovat termín dodání a poté to pořád posouvat, ale s tím už nic neudělám. Předali mi vozík tedy s většími zády a poté mi je přehazovali. Větší představení viz odkaz (dodám jak vyjde, počasí mi nepřeje pro udělání fotek 🙁 )

A co tím chtěl vlastně básník říci ? Nikdy nedejte na první dojem a pouze na obchoďáky. Zjistěte si zda ten vozík už někdo nemá a popřípadě se ho poptejte jak je s ním spokojený, Těch firem je daleko více, ale já sem zatím vyzkoušela pouze tyto 🙂 U toho Medicca jsem totiž nebyla jediná kdo jim odstupoval od smlouvy.

Doporučené firmy:

Meyra ( jsou nižší doplatky, ale zaměření lépe provádí Medicco. I když to asi taky záleží na pobočce 🙂 )

Ortoservis.

Neutrální:

Intermeta ( pokud není vozík zapotřebí na celý den, tak asi v pohodě 🙂

Kuschal, nemám zkušenost, ale prý není špatný.

Nedoporučuji:

Kury

Medicco ( sice má větší doplatky, ale s nadacemi se to dá. Kvalita neodpovídá cenám aspoň dle mého. I když předražení jsou všichni 😀 )

Užívejte v rámci možností pohodu, klid a užijte si vánoce. Další článek bude pravděpodobně po nebo o vánocích. To se ještě uvidí 🙂

Můžete mě sledovat na instagramu nebo facebook stránce

InstagramKaterina Sasáková

Fb stránkahttps://www.facebook.com/SasakovaKaterina

Za každý příspěvek budu velice vdečná a to se týká také sdílení. Mezi co více lidí se to dostane tim lépe.

Tak jo tak zas příště… 

Čauko 🙂