Dva týdny praxe

Ahoj! 

Tentokrát bych si tady ráda odložila své dva týdny praxe. Začalo to tím, že jsem se konečně dostala z moribunduse, a i když jsem nemohla jít na cvičení, jak bylo původně v plánu, protože se moribundus protáhl, tak jsem si po něm domluvila plnění části praxi. 

Vzhledem k tomu, že jsem na oboru pedagogické lyceu, tak jsem musela mít praxi v tomhle tom oboru.

Začalo to velmi vstřícnou a super domluvou s paní ředitelkou tady u nás v Hrádku v Mateřské a Základní škole. Po domluvě, která zněla tak, že si týden splním ve školce a týden ve škole nastal den D. 

Ve školce to nebylo špatný, ale nebylo to úplně dle mých představ. Myslela jsem si, že dostanu více příležitosti, ale nepoštěstilo se. I tak tam jsou úžasné děti a dost mě jich zdraví i teď, když u nich nejsem.  Největší atrakci byl pro děti vozík, protože s tím normálně do styku moc nepřijdou. I proto si myslím, že to bylo fajn. Od jednoho chlapečka jsem dostala obrázek, a to bylo opravdu překvapivé! Přeci jen jsem tam byla pár dnů. 😀

Poté jsem pomáhala s rozvojem řečí u ukrajinských děti, pomáhala jsem dělat dozor na zahradě, a tak to bylo fajn. Strávila jsem tu celý týden kromě jednoho dne. To jeli na výlet a já šla pomoct do speciální třídy. Nakonec se mi doufám, podařilo pomoci při výběru kompenzační pomůcky pro jednoho chlapečka. Pracovala jsem s autistickým chlapečkem, který byl moc fajn! I když mají tyhle děti svůj svět, tak dokážou být zlaté! 

Poté nastal týden ve škole. Tam to byla paráda. Několikrát jsem viděla, jak děti nacvičuji vystoupení na závěr školního roku. Také jsem dostala možnost dětem ukázat práci asistenčního psa, speciálně upravené auto, handbike, který si kromě dětí vyzkoušela také paní učitelka a další pomůcky. Děti z toho byli paf a mě tohle bavilo. Vysvětlit dětem, jak co funguje, a hlavně mě vzali mezi sebe i když by vlastně nemuseli. Jeden den jsme strávili na Kristýně a opravdu to bylo fajn. Ještě si musím splnit dva týdny, ale to plánuji zase na cca říjen abych se mohla podívat do klasické výuky. Také vyšel článek na školním webu, tak kdo byste se chtěl podívat a přečíst, tak přikládám článek. 

https://www.hradek.eu/page3.aspx?zaz=2663-32343

Pro mě byl stejně největší problém dennodenní vstávaní, protože už na to nejsem zvyklá. Sice jsem nevstávala v 5, ale i tak to byl pro mě záhul! 😀 Jinak to bylo opravdu fajn, tak uvidíme, co ty další dva týdny. 

Tak to by tak nějak byly mé dva týdny praxí a zase u dalšího článku brzy! 

Čauky! 

 • podporte katku
 • Může tě také zajímat

  Dva týdny praxe

  Ahoj!  Tentokrát bych si tady ráda odložila své dva týdny praxe. Začalo to tím, že jsem se konečně dostala z moribunduse, a i když jsem nemohla jít na cvičení, jak bylo původně v plánu, protože se moribundus protáhl, tak jsem si po něm domluvila plnění části praxi.  Vzhledem k tomu, že jsem na

  Číst dál »

  Začátek června 2022

  Začátek června 2022 Ahoj, tentokrát jsem si řekla, že by to chtělo aspoň krátký článek dřív než po 2 měsících, a proto je tady. Momentálně jsem měla cvičit v Axonu – neurorehabilitace. Bohužel mě chytil moribundus a skončila jsem na antibiotikách. Tak se to zrušilo a uvidíme, zda zvládnu aspoň poslední

  Číst dál »

  Začátek března 2022

  Březen 2022  Je začátek března a já si řekla, že by bylo fajn vydat nějaký článek. Nic moc se u mě momentálně neděje, jezdím do školy, kde se porouchala plošina, ale naštěstí díky super Scioškole a super průvodců a spolužáku mě i s elektrickým vozíkem vytáhli nahoru a pak dolů.

  Číst dál »