Měsíční potřeby

Tak jo, rozhodla jsem se Vám trochu přiblížit své měsíční potřeby. Dostává se mi od Vás určitá odezva a podpora, za což Vám neskutečně děkuju. Možná Vás zajímá, co je vlastně všechno během měsíce potřeba. Napadlo mě, že by to bylo fajn napsat a kamarád mi to taky řekl.

Najdou se lidé, kteří by řekli, že toho zas tolik potřebovat nemohu, ale opak je pravdou. I když vypadám celkem dobře, tak tu pomoc potřebuji. Nechci si tady stěžovat, to vůbec, spíše Vám chci přiblížit své měsíční potřeby 🙂

Během měsíce navštěvujeme mnohokrát lékárnu, lékaře, školu (když není distanční výuka), zájmové aktivity (ragby, opět pokud není nouzový stav) a musím dodržovat určitou dietu.

A na kolik tohle cca vyjde ? No to je různé, záleží na počtu hodin asistence, kontrolách u lékařů a úhradách léku pojišťovnou (to se totiž pořád mění, navíc ne všechno co beru je hrazeno pojišťovnou.) Popřípadě co se zrovna ukáže, že je zapotřebí. ( pomůcka..)

Asistence vyjde na cca 130Kč/h. Já potřebuji cca 10h asistence denně. Někdy více, někdy méně. To záleží na stavu a potřebách. (cca 39 000,-) Většinu asistence mi dělá naštěstí mamka 🙂

Léky měsíčně vyjdou na cca 5000,-

Bezlaktózová dieta a dieta se sníženým obsahem cukru cca 5000,-

Pohonné hmoty cca 5000,- Záleží kde všude mám kontroly u odborníku, které nemohu měnit kvůli svých diagnóz a toho, že se toho každý jiný bojí.

Cévky: Přes pojišťovnu je nárok na max 7 denně. Já se zatím musím cévkovat max co 2h přes den (vydržím cca 1 – 1,5h). V noci co 3 – 4h. Spotřeba na den je cca 15. To znamená, že cca 8 na den budeme muset dokupovat. 1. Cévka stojí 10 – 15Kč, to je měsíčně cca 3720,- (cca 120,- den)

Jsou to vysoké částky, ale co se dá dělat. Proto si opravdu vážím každého sdílení nebo příspěvku. Ať už na sbírku aby se vyřešilo auto a nebo na transparentní účet.

Opravdu jsem tohle nepsala proto, abych se dočkala lítosti nebo tak, ale našlo se pár lidí, kteří zkoušeli, že kdybych neutrácela měsíčně x milion peněz, tak bych měla našetřeno na auto. (facepalm) Třeba jim tohle trošku pomůže pochopit situaci. 🙂 Opravdu všechno nepokryje příspěvek na péči a mobilitu, když dojíždím k lékařům do Olomouce, Přerova, Hulín, Ostrava a Motol, popřípadě kde mě pošlou a nebo kde se zrovna lékař nachází.

Můžete mě sledovat na instagramu nebo facebook stránce

Instagram: Katerina Sasáková

Fb stránka: https://www.facebook.com/SasakovaKaterina

Za každý příspěvek budu velice vdečná a to se týká také sdílení. Mezi co více lidí se to dostane tim lépe.

Tak jo tak zas příště… 

Čauko 🙂

 • katka sasakova pomoc donio
 • Může tě také zajímat

  Konec dubna, začátek května

  Ahoj, Po delší době se zase nashromáždilo pár věcí a mohl by z toho být článek, tak to zkusím. Během pauzy od článku jsem měla několik kontrol v Motole, naplánoval se 14denní pobyt v Motole kvůli rehabilitacím a podařilo se mi složit testy v autoškole!! Tím, že začalo jaro, tak se u mě opět

  Číst dál »

  Konec března, operace a začátek dubna

  Zase se nasbíralo pár věcí, ze kterých by mohl být fajn článek, proto se ozývám po delší odmlce. 🙂 Březen proběhl tak nějak stejně jako předchozí měsíce. Co se konalo, tak byly opět předoperační vyšetření a na konci března proběhla samotná operace. Vlastní ateliér ve škole: Tím, že chodím na

  Číst dál »

  Studium a začátek března

  Už delší dobu nevyšel nový článek, má to jednoduché vysvětlení. Není o čem moc psát, vzhledem k vládním omezením. Proto jsem se rozhodla, že bych mohla popsat své studium na střední Scioškole. 🙂 Jak jistě víte nebo aspoň někteří z vás ví, tak školu jsem z určitých důvodu musela měnit.

  Číst dál »

  Pooperační kontroly a shrnutí února

  Už je to nějaké doba kdy vyšel nový článek. Má to jednoduché vysvětlení, není o čem psát. Sice mám pořád nějaké pooperační kontroly a distanční výuku, ale to by se pořád opakovalo. Proto jsem se rozhodla, že častěji přidám post na instagram a facebook. Tady na web to poté shrnu

  Číst dál »